تبلیغات
مطالب اینترنتی - برای افزایش طول عمر کدام رژیم غذایی مناسب است؟
 
مطالب اینترنتیمفیدستان:

بامداد – کشورهایی که میانگین طول عمر شهروندانشان نسبتا بالا است، از عادت‌های معیشیتی و فرهنگ غذایی و سلامتی متنوعی برخوردارند.
کشورهایی که میانگین طول عمر شهروندانشان نسبتا بالا است، از عادت‌های معیشیتی و فرهنگ غذایی و سلامتی متنوعی برخوردارند.
روزنامه بریتانیایی ایندپندنت، فهرستی از مردمانی منتشر کرده که از میانگین طول عمر بالانی نسبت به دیگران برخوردارند. این گزارش برپایه آماری نوشته شده که در اجلاس اقتصادی داووس سوئیس تهیه شده است.
این گزارش تاکید می‌کند که بالا رفتن میانگین طول عمر، ارتباط مستقیمی با رشد اقتصادی، بالا رفتن سطح خدمات بهداشتی و عادت‌های غذایی سالم دارد.

هنگ کنگ پایتخت چین
در شهر هنگ کنگ پایتخت چین، متوسط سن به ۸۴ سال می‌رسد. این گزارش دلیل وضعیت سلامت خوب شهروندان و با نشاط بودنشان حتی در سنین پیری را، آموزش هنرهای رزمی و دفاع شخصی دانسته است. علاوه بر آن، چینی‌ها از رژیم غذایی متعادلی پیروی می‌کنند. آن‌ها غذاها را بخار پز می‌کندد و نوشیدن چایی از عادت‌هایشان است.
گزارش‌ها نشان از آن دارد که رژیم غذایی چینی‌های کهن سال، به وضعیت سلامت آن‌ها کمک شایانی کرده است. آن‌ها از سبزیجات به عنوان غذای اصلی به ویژه در وعده صبحانه استفاده می‌کنند. همچنین به وفور میوه، آجیل، تخمه، حبوبات و ماهی می‌خورند. این‌ها باعث می‌شود قلبشان هم سالم بماند.
کهنسالان چینی روزانه دستکم ۱۵ دقیقه ورزش می‌کنند. آن‌ها به طور مستمر با خانواده و نوه‌های خود دیدار کرده و در محیط اجتماعی حضور دارند که این عادت تاثیر مثبت مستقیمی بر سلامتشان دارد.
برای افزایش طول عمر کدام رژیم غذایی مناسب است؟
چین در شرق قاره آسیا واقع است. سومین کشور بزرگ جهان است که بالغ بر ۹٫۶ میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد. از لحاظ طبیعی هم دشت، جنگل، صحرا و کوهستان دارد. ۱۹درصد ساکنان کره زمین، یعنی بالغ بر ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تن، در چین زندگی می‌کنند.

ستایش طبیعیت و رژیم غذایی سالم ژاپنی‌ها
ژاپن پیشتر در پله نخست طول عمر در جهان قرار داشت اما به دلیل بالا رفتن نسبت خودکشی میان دختران و زنان، به پله دوم سقوط کرد. متوسط طول عمر در این کشور ۸۳٫۶ سال است.
روزنامه ایندیپندنت در گزارش خود، دلیل طول عمر ژاپنی‌ ها را، رژیم غذایی‌شان عنوان کرده است.
سپتامبر گذشته وزارت بهداشت و کار ژاپن اعلام کرد که بیش از ۵۶ هزار شهروند این کشور، ۱۰۰ سالگی را پشت سر گذاشتند.
ژاپنی‌ها به خوردن هفتگی ماهی‌های چرب همچون تُن و سالمون، عادت کرده‌اند. آن‌ها همچنین برای غذاهای دریای و جلبک‌ها ارزش قائلند و از گیاهان دریایی به وفور در وعده‌های غذایی استفاده می‌کنند. در ژاپن سالانه حدود ۱۰۰ هزار تن گیاه دریایی مصرف می‌شود.

پژاپن به طبیعت سبز شهرت دارد. این کشور مملو از جنگل‌های معتدل بارانی است. ستایش از طبیعت در فرهنگ ژاپنی‌ها رشیه دار است.
کهن‌سالان در ژاپن به کوهنوردی عادت دارند؛ حتی آن‌هایی که سنشان از ۸۰، تجاوز کرده است. آن‌ها همچنین برای درمان طبیعی به مناطق سرسبز رفته تا از هوای پاکیزه بهره ببرند.

برای افزایش طول عمر کدام رژیم غذایی مناسب است؟
ژاپن همچنین به حمام‌های عمومی شهرت دارد که عبارتند از چشمه‌های آب گرم. به طور مثال در سال ۲۰۱۰، ۱۲۸ میلیون ژاپنی یا به عبارتی ۸۵ درصد از ژاپنی‌ها، در این چشمه‌ها، آب تنی کردند.
دانشمندان ژاپنی تاکید می‌کنند که این چشمه‌ های آب گرم، التهاب مفاصل و بیماری‌های پوستی را درمان می‌کند. همچنین باعث کاهش فشار خون می‌شود.
ژاپنی‌ها به طور معمول، از نوشیدن چایی برای دور شدن از اندیشیدن به زندگی روزمره و مشکلاتش، استفاده می‌کنند. آن‌ها مراسم ویژه‌ای برای نوشیدن چایی دارند که بخشی جدا ناشدنی از زندگی روزانه آن‌ها است.
ژاپنی‌ها به نوشیدن چایی سبز عادت دارند. آن‌ها از جمله ۱۰ کشور نخست جهان در نوشیدن چایی هستند. آن‌ها چایی را برای پیش‌گیری از بیماری‌های قلبی و سرطان می‌نوشند. ژاپنی‌ها روزنانه حدود ۵ لیوان چایی می‌نوشند که باعث کاهش مرگ و میر و افزایش طول عمر آن ها شده است.
اسپانیا
اسپانیا در متوسط طول عمر شهروندانش، در پله سوم ایستاده است. متوسط طول عمر در این کشور، ۸۳٫۱ سال است.
اسپانیایی‌ها از «رژیم غذایی مدیترانه» پیروی می‌کنند. پزشکان می‌گویند این بهترین رژیم غذایی است که در زندگی سالم و افزایش طول عمر ، نقش ایفا می‌کند. این رژیم غذایی حاوی ماهی، سبزیجات تازه، روغن‌های سالم همچون روغن زیتون و آجیل است.
رژیم غذایی مدیترانه‌ای، یکی از روش‌های صحیح تغذیه است. روغن زیتون بخشی اصلی در این رژیم غذایی به شمار می‌آید. علاوه بر آن اسپانیایی‎‌ها به وفور از میوه، حبوبات، غذاهای دریایی و ماهی استفاده می‌کنند. مرغ، تخم مرغ و لبنیات هم در رژیم غذایی اسپانیایی‌ها مشاهده می‌شود آن‌ها اما به ندرت گوشت قرمز می‌خورند. همچنین به طور کامل از شکر دوری می‌کنند و روغن‌های سرخ کردنی استفاده نمی‌کنند.

برای افزایش طول عمر کدام رژیم غذایی مناسب است؟
این رژیم غذایی باعث تولید اسیدهای روغنی مفید در بدن از روغن زیتون، آجیل و ماهی می‌شود. همچنین غنی از الیاف در نتیجه خوردن سبزیجات، میوه و حبوبات است. باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، بالا رفتن فشار خون و قند هم می‌شود.
اسپانیایی‎‌ها معمولا سبزیجات و میوه‌های موسمی تازه می‌خورند. رژیم غذایی دریای مدیترانه تنها یک عادت غذایی نیست بلکه روش زندگی و بخشی از نظام بهداشتی اسپانیا نیز به شمار می‌آید.
اسپانیا توسط دریا محاط شده است. جنوب و جنوب شرقش، دریای مدیترانه قرار دارد. در شمال، شمال غرب و جنوب غرب هم مشرف بر اقیانوس اطلس است و آب و هوایی معتدل دارد.

بهترین خدمات بهداشتی در سوئیس
اقتصاد سوئیس، یکی از شکوفاترین اقتصادهای جهان به شمار می‌آید. دولت به بهداشت، آموزش و استعدادهای مردم بیش از دیگر کشورها اهمیت می‌دهد. سوئیسی‌ها از سالم‌ترین و خوشبخت‌ترین مردم جهان هستند.
میانگین طول عمر سوئیسی‌ها، ۸۲٫۸ سال به شمار می‌آید. «روزا رین» زنی که طولانی ترین عمر را در جهان دارد، سوئیسی است. او در سال ۱۸۹۷ به دنیا آمد و سال ۲۰۱۰ درگذشت.
خدمات بهداشتی سوئیس «عالی» شمرده می‌شود. این کشور رتبه نخست خدمات بهداشتی را در جهان دارد. با وجود این‎‎که سوئیسی‌ها سالم‌ترین مردم جهان به شمار می‌آیند، اما هزینه دولت برای بخش بهداشت، کمتر از دیگر کشورهای پیشرفته به شمار می‌آید.
سوئیس، ثروت خود را در مردم خود می‌بیند که بر پایه‌های «سلامت، آموزش، کار و کارگری» استوار است. دولت سوئیس تنها ۲٫۸ درصد از درآمد محلی را هزینه خدمات بهداشتی می‌کند.
دولت سوئیس از خدمات بهداشتی برای فقرا پشتیبانی می‌کند تا افراد بیش از ۱۰ درصد از درآمد خود را هزینه خدمات بهداشتی و درمانی نکنند. ۹۹٫۵ درصد از شهروندان سوئیسی، از بیمه درمانی برخوردارند. شهروندان آزادی کامل انتخاب پزشک معالج را در صورت بیماری دارند.
برای افزایش طول عمر کدام رژیم غذایی مناسب است؟
سوئیس کشوری بسیار کوچک است. شمار مردم و منابع طبیعی کمی هم دارد. سعدیه زاهدی مدیر اول کنفرانس اقتصادی داووس گفت که ثروت سوئیس، مردمش هستند و دولت این کشور، از مدت‌های طولانی پیش، سرمایه گذاری بر روی این مردم را آغاز کرده و اکنون، اقتصادش توانایی رقابت و ابتکار دارد و به شکلی سریع بر روی تکنولوژی تکیه کرد.
اوضاع اقتصادی بسیار خوب در سوئیس باعث شد مردم این کشور از رژیم غذایی سالم پیروی کنند. آن‌ها بر تخم مرغ، آرد و لبنیات، تکیه می‌کنند. آن‌ها به پنیر سوئیسی شهرت دارند. سبزیجات از جمله لوبیا، هویج، کلم، سیبزمینی و اسفناج به علاوه گوشت به ویژه گوشت گوساله و بوقلمون، از غذاهای اصلی آن‌ها است. وعده غذایی اصلی‌شان شام است.

رژیم غذایی مدیترانه در ایتالیا

ایتالیا در پله پنجم کشورهایی قرار دارد که از میانگین طول عمر برخوردارند. میانگین سنی در این کشور ۸۲٫۷ سال است.
مجله پزشکی The Lancet دلیل بالا بودن میانگین سنی در ایتالیا را، کاهش فقر در آن دانسته به گونه‌ای که به شهروندان این کشور امکان خوردن غذای بهداشتی و سالم را داده است.
BBC هم در گزارشی، بهبود سطح معیشیتی ایتالیایی‌ها را یکی از عوامل بالا رفتن میانگین سنی آن‌ها دانسته است. ایتالیایی‌ها از رژیم غذایی دریای مدیترانه بهره‌مند هستند. بالا رفتن میانگین سنی‌شان نیز با هزینه‌ای که دولت در بخش بهداشتی –درمانی می‌کند، ارتباط دارد. نسبت سیگاری‌ها در این کشور هم کاهش یافته است.
گزارش‌ها حاکی از آن است که چند دلیل به بالا رفتن میانگین عمر ایتالیایی‌ها کمک کرده که «رژیم غذایی سالم، خدمات بهداشتی، بنیان اجتماعی و آب و هوا» به این مساله کمک کرده است.

برای افزایش طول عمر کدام رژیم غذایی مناسب است؟
ایتالیایی‌ها در بعد تغذیه، ای رژیم غذایی دریای مدیترانه پیروی می‌کنند که باعث کاهش خطر بیماری قلبی نزد آن‌ها می‌شود. رژیم غذایی آن‌ها هم بهبود یافته است به گونه‌ای که به وفور از روغن زیتون و ماهی تازه استفاده کرده و مجموعه متوعی از سبزیجات و میوه می‌خورند.

سنگاپور.. خدمات بهداشتی خوب و فرهنگ غذایی متنوع
در گزارش روزنامه ایندیپندنت آمده که میانگین طول عمر سنگاپوری‌ها در ۳۰ سال گذشته، شاهد افزایش چشم‌گیری بود. دلیل هم بالا رفتن سطح خدمات بهداشتی و آموزش‌های پیش‌گیری از بیماری‌ها عنوان شده است.
میانگین طول عمر سنگاپوری‌ها، ۸۲٫۶ سال است. این کشور ۴درصد از درآمد داخلی خود را هزینه خدمات بهداشتی می‌کند که نسبتی کم در مقایسه با کشورهای پیشرفته است.
سازمان جهانی بهداشت تاکید کرده که شاخص‌های بهداشتی سنگاپور، در مقام نخست جهانی قرار دارد.
سنگاپور در جنوب شرق قاره آسیا قرار دارد. نزدیکی آن به خط استوا، باعث شده آب و هوایی ثابت داشته باشد. میزان رطوبت در آن هم بالا است. در طول سال در این کشور باران می‌بارد و شهروندانی از تابعیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف در این کشور زندگی می‌کنند.
غذا خوردن از امور مهم و شبه مقدس در سنگاپور است. غذاهای بسیار متنوعی استفاده می‌کنند که ماهی و سبزیجات، عمده آن را تشکیل می‌دهد.

رابطه عاشقانه میان فرانسوی‌ها و غذا
فرانسه در مرتبه هفتم کشورهایی است که شهروندانش از میانگین طول عمر بالا برخوردارند. میانگین طول عمر شهروندان فرانسوی ۸۲٫۴ سال است. یکی از کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی است که از میانگین چاقی پایینی برخوردار است.
می‌توان گفت میان فرانسوی‌ها و غذا، رابطه‌ای عاشقانه وجود دارد. آن‌ها عادت‌های ویژه‌ای در خوردن غذا دارند. فرانسوی‌ها غذای روزانه‌شان را در سه وعده می‌خورند. خارج از این وعده‌ها هم چیزی نمی‎‌خورند مگر کودگان که ممکن است وعده‌هایی سبک میل کنند.

برای افزایش طول عمر کدام رژیم غذایی مناسب است؟
فرانسوی‌ها معمولا حتی در صورت گرسنه بودن، میان وعده‌ها چیزی نمی‌خورند و این یک قاعده است. به همین دلیل رستوران‌ها در فرانسه برای مدت زمان محدودی باز هستند.
ناهار، وعده اصلی فرانسوی‌ ها است. ممکن است وعده شام را دیرتر بخورند. عادت هم دارند وعده‌های خود را به صورت گروهی بخورند؛ چه در خانه و به همراه خانواده و چه در محل کار به همراه همکاران.
فرانسوی‌ها در رژیم غذایی خود به قاعده «هرچه لازم داری بخور، نه هرچه می‌توانی بخور» پایبندند. آن‌ها به وفور میوه، سبزیجات تازه و گوشت می‌خورند.

منبع: سلامت نیوزلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمرایران ناز ۱۳۹۴۷۱۴ مناسب برای افزایش طول عمر مجموعه رژیم غذایی ، تغذیه و سلامتی رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر افزایش عمر انسان هنوز هم یکی از بحث های جذاب برای دانشمندان است؛ اما بیشتر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر مامی فیس رژیمغذاییمناسببرایافزایشطولعمر ۱۳۹۵۹۱۹ شما اینجائیدخانه » زنانه » رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر در زنانه رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر افزایش عمر انسان بیشتر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیمغذاییمناسببرایافزایشطولعمر ۱۳۹۴۱۱۲۳ مجله اینترنتی کلبه شادی دین و اندیشه پزشکی خانواده گالری عکس زناشویی آشپزی ورزش تماس با ما جستجو رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر مطالب تصادفی صفحه اصلی پزشکی تغذیه بیشتر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیمغذاییمناسببرایافزایشطولعمر ۱۳۹۵۹۳۰ صفحه اصلی پزشکی تغذیه و سلامتی رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیم غذایی مناسب بیشتر رژیم غذایی مناسب افزایش عمر رژیمغذاییمناسبافزایشعمر ۱۳۹۵۶۱۵ مشاهده شده است افراد حوالی دریای مدیترانه که رژیم زیر را دارند طول عمر بیشتری خواهند داشت رژیم غذایی مدیترانه‌ای برچسب‌ ها آجیل‌ها افزایش عمر الگوهای بیشتر خورداکی هایی برای افزایش طول عمر مواد غذایی سلامت نیوز خورداکیهاییبرایافزایشطولعمر ۱۳۹۵۷۲۷ داشته باشید تا عمر طولانی تری داشته باشید افزایش طول عمر با کتاب خواندن «قرص جوانی»، شاید در آینده نزدیک رژیم غذایی نامطلوب عمر کودکان را کوتاه کرده است نظر خود را بنویسید بیشتر افزایش طول عمر با رژیم غذایی سرشار از فیبر طب سنتی افزایشطولعمر ۱۳۹۵۵۱۲ رابطه افزایش طول عمر با رژیم غذایی محققان با استفاده از داده های بدست آمده از یک مطالعه مبتنی بر جمعیت که به بررسی گروهی متشکل از بیش از ۱۶۰۰ فرد ۵۰ سال و بالاتر بیشتر رژیم غذایی مناسب رژیمغذاییمناسب ۱۳۹۳۸۷ مواد غذایی کالری فعالیت ها رنک، سئو و امار سایت خبرنامه پیامکی و ایمیل محاسبه ی میانگین طول عمر شما محاسبه ی چاقی و لاغری وزن ایده ال خود را پیدا کنید کالری که با ورزش بیشتر رژیم غذایی مناسب رژیمغذاییمناس ۱۳۹۳۸۷ غذایی کالری فعالیت ها رنک، سئو و امار سایت خبرنامه پیامکی و ایمیل محاسبه ی میانگین طول عمر شما محاسبه ی چاقی و لاغری وزن ایده ال خود را پیدا کنید کالری که با ورزش می بیشتر مواد غذایی برای افزایش طول عمرامین شاپفروش اینترنتی تردمیل خانگی افزایشطولعمرباتغذیهمناسب ۱۳۹۵۱۱۱۴ سیب زمینی شیرین به گفته پژوهشگران دانشگاه ایالتی کانزاس، سیب زمینی های شیرین با توجه به ویژگی های افزایش طول عمر خود میتوانند نقشی ویژه در رژیم غذایی انسان داشته بیشتر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیمغذاییمناسببرایافزایشطولعمر ۱۳۹۴۱۱۲۳ مجله اینترنتی کلبه شادی دین و اندیشه پزشکی خانواده گالری عکس زناشویی آشپزی ورزش تماس با ما جستجو رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر مطالب تصادفی صفحه اصلی پزشکی تغذیه بیشتر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیمغذاییمناسببرایافزایشطولعمر ۱۳۹۵۹۳۰ صفحه اصلی پزشکی تغذیه و سلامتی رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر رژیم غذایی مناسب بیشتر رژیم غذایی مناسب افزایش عمر رژیمغذاییمناسبافزایشعمر ۱۳۹۵۶۱۵ مشاهده شده است افراد حوالی دریای مدیترانه که رژیم زیر را دارند طول عمر بیشتری خواهند داشت رژیم غذایی مدیترانه‌ای برچسب‌ ها آجیل‌ها افزایش عمر الگوهای بیشتر خورداکی هایی برای افزایش طول عمر مواد غذایی سلامت نیوز خورداکیهاییبرایافزایشطولعمر ۱۳۹۵۷۲۷ داشته باشید تا عمر طولانی تری داشته باشید افزایش طول عمر با کتاب خواندن «قرص جوانی»، شاید در آینده نزدیک رژیم غذایی نامطلوب عمر کودکان را کوتاه کرده است نظر خود را بنویسید بیشتر افزایش طول عمر با رژیم غذایی سرشار از فیبر طب سنتی افزایشطولعمر ۱۳۹۵۵۱۲ رابطه افزایش طول عمر با رژیم غذایی محققان با استفاده از داده های بدست آمده از یک مطالعه مبتنی بر جمعیت که به بررسی گروهی متشکل از بیش از ۱۶۰۰ فرد ۵۰ سال و بالاتر بیشتر رژیم غذایی مناسب رژیمغذاییمناسب ۱۳۹۳۸۷ مواد غذایی کالری فعالیت ها رنک، سئو و امار سایت خبرنامه پیامکی و ایمیل محاسبه ی میانگین طول عمر شما محاسبه ی چاقی و لاغری وزن ایده ال خود را پیدا کنید کالری که با ورزش بیشتر غذای بیرون بر یزدی افزایش طول عمر با رژیم غذایی مناسب ۱۳۹۵۳۱۲ افزایش عمر با رژیم غذایی مناسب برچسب ها افزایش طول عمر غذاهایی برای افزایش عمر رژیم غذایی مناسب افزایش عمر طول عمر مناسب غذاهای مناسب مجموعه یزدی سایت اصلی بیرون بیشتر مواد غذایی برای افزایش طول عمرامین شاپفروش اینترنتی تردمیل خانگی افزایشطولعمرباتغذیهمناسب ۱۳۹۵۱۱۱۴ سیب زمینی شیرین به گفته پژوهشگران دانشگاه ایالتی کانزاس، سیب زمینی های شیرین با توجه به ویژگی های افزایش طول عمر خود میتوانند نقشی ویژه در رژیم غذایی انسان داشته بیشتر افزایش طول عمر با رژیم غذایی سرشار از فیبر دنیای پزشکی افزایشطولعمربارژیمغذاییسرشار ۱۳۹۵۸۱۰ رابطه افزایش طول عمر با رژیم غذایی <BlogExtendedPostنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :